Podjęcie decyzji o kochaniu w relacji.

Tym razem chciałbym krótko podjąć temat kochania w relacji partnerskiej [napisałoby się tradycyjnie damsko-męskiej, ale Warsztat również idzie z ‚duchem czasu’ i wiemy, co jest w modzie 😉 ].

Wielu z Nas ustanawia sobie za jeden z ważniejszych życiowych celów znalezienie tej tzw. drugiej połówki. U niektórych te poszukiwania bywają bardzo burzliwe, u innych mniej. Najczęściej jednak z sukcesem odnajdujemy partnerów, zakochujemy się i jesteśmy sobie z nimi. Mamy wtedy różne opcje – możemy założyć rodzinę, dom itd., ale ja nie o tym chcę. Mi chodzi o świadomość i odpowiedzialność.

Związki są Nam bardzo pomocne, gdyż odkrywamy w nich prawdę o Nas samych. Dzięki niej w naturalny sposób łatwiej Nam się rozwijać. Jednak często też coś się sypie i cierpimy wtedy. Różnie bywa – jak to się mówi.

20131203760Przejdźmy do rzeczy.

Spróbujmy nie traktować miłości jako czegoś, na co nie mamy wpływu, co Nas wciąga, a potem odchodzi pozostawiając wspomnienia i przyzwyczajenie.
Spróbujmy potraktować miłość w związku jako decyzję. Kocham [i kropka!]. Takiego/taką jaka jesteś. Całkowicie wolnego/wolną i swobodną. Kocham i będę kochać, bez względu na okoliczności, zawsze i w każdym momencie.

Po co robić inaczej? Wtedy jest najlepiej. Z czystej i stabilnej miłości wypływa najwięcej fajnych rzeczy, najwięcej pięknych działań oraz doświadczeń.

To jest taki mój apel. Jak się kochamy – róbmy to porządnie; w pełni, od serca, ze swobodą, akceptacją, po prostu z klasą.
To ma być świadoma decyzja. Amen. 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Podjęcie decyzji o kochaniu w relacji.

  1. Pingback: Kiedy to się skończy? | Warsztat Dobrego Słowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s